Telefon: +48 793 973 622 | Email: kstachowska17@gmail.com

Projekt parteru w domu jednorodzinnym w Pleszewie

Założeniem inwestorów było stworzenie przestrzeni, z której będą wspólnie korzystać wszyscy członkowie rodziny. Stąd układ funkcjonalny zakładał przede wszystkim połączenie strefy wypoczynkowej z miejscem wspólnego spożywania posiłków i otwartą na salon kuchnią.

Projekt wystroju wnętrza został dostosowany do istniejącego już modelu mebli nowoczesnych kuchennych, stworzonych z płyty MDF szarej, w wysokim połysku z drewnianym blatem i dodatkami armatury w kolorze czarnej firmy Franke. Dlatego też elementem przewodnim projektu stał się kolor szary z palety RAL nr 7047.

Salon

Elementem wiążącym całość było umiejscowienie w centralnym miejscu salonu kominka KAWMET CORNER lewy, z otwartym portalem na strefę jadalni i strefę wypoczynku. Został on umiejscowionym w dogodnym miejscu tak, by można było obserwować ogień zarówno z perspektywy sofy jak i  miejsc siedzących przy stole. 

Duża bryła kominka nie przytłoczyła wnętrza, gdyż do jej wykończenia zastosowano w projekcie szary tynk dekoracyjny MAGNAT o strukturze betonu dostępny w Leroy Merlin, Jula, Obi czy Castorama. Życzeniem inwestorów było zastosowanie na powierzchni podłogi gresu drewnopodobnego, stąd wybór padł na Gres Charisma dostępny w sklepie internetowym Kaflando.pl.

Delikatny deseń drewna nie dominuje we wnętrzu i nie stanowi konkurencji dla całego wystroju pomieszczenia. Dodatkowo zastosowanie podłogi gresowej, jest łatwe w utrzymaniu i nie ulega zniszczeniu tak łatwo jak samo drewno.  Motyw gresu pojawił się na całej powierzchni parteru, tak by ujednolicić wszystkie pomieszczenia i wprowadzić harmonię do wnętrza.

Jadalnia

Elementy wyposażenia takie jak oświetlenie zostało połączone z czarną armaturą kuchenną stąd nad stołem w części jadalni i nad stolikiem kawowym pojawiły się lampy w czarnych okuciach jak lampa ORBIT dostępna w sklepie LAMARTA.pl. Szarość projektowanej przestrzeni została ożywiona ciepłym drewnem, zastosowanym w rozkładanym stole drewnianym GUIDO, komodą TV CAMDEN czy stolikami kawowymi IVENS, które można zakupić w sklepie internetowym sfmeble.pl. Całość nabrała nieco industrialnego charakteru.

Kuchnia

Drewno, które pojawiło się również w formie blatów w kuchni, stało się ozdobą samą w sobie, wyrazistym akcentem, podkreślającym ponadczasowy charakter projektowanego wnętrza.

By jednak nawiązać do nowoczesnej kuchni w projekcie zostały zastosowane nowoczesne krzesła tapicerowane TOLEDO oraz nowoczesne kształty mebli i dodatków. Dodatkowo oświetlono wnętrze ukrytymi w ścianie halogenami RADAN CHROM. Ponadto, by utrzymać się w zamyśle połączenia nowoczesnego z industrialnym a także nawiązać do szarości, użyto elementów elektrycznych w kolorze antracyt firmy BERKER oraz wykończono podłogi listwami o tym samym kolorze dostępnymi w sklepie internetowym Meister.pl.

Aby salon spełnił swoją funkcję nie tylko miejsca reprezentacyjnego, ale także funkcję wypoczynkową i bawialną dla wszystkich członków rodziny, użyto w projekcie wygodnej i funkcjonalnej sofy narożnej z funkcją spania w kolorze grafitowym Cotta firmy VOX. Narożnik postawiony na wyższych nóżkach daje możliwość dojścia do trudno dostępnego miejsca i dokładnego czyszczenia podłogi pod jego ustawieniem. Jest to niezwykle ważne, gdy w domu są dzieci czy alergicy.

Dekoracje okienne

Możliwość mycia podłogi pod meblami i swobodne dojście do każdej jej przestrzeni zdecydowanie ułatwia sprzątanie, czyniąc dom przyjaznym dla wszystkich jego mieszkańców. Duże okno balkonowe tarasowe HST zastosowane w projekcie łączy przestrzeń domu z przestrzenią otaczającego dom ogrodu. Dlatego też ograniczono dekoracje okienne tylko do delikatnych zasłon w kolorze kości słoniowej o strukturze lnu i powtórzono je na oknie przy stole jadalnianym. Aby całość projektowanego wnętrza ożywić i nadać charakteru w wejściu położono na ścianie tapetę o modnym wzorze geometrycznym DAPHNE dostępnej w sklepie cozatapety.pl.

Poznaj inne nasze projekty wnętrz kuchni, salonów, łazienek, przestrzeni komercyjnych i inne..

Hol nie jest dużym pomieszczeniem i zastosowanie wzoru nie jest przytłaczające. Dodatkowo faktura tapety jest mocna i łatwa w utrzymaniu. Można ją zmyć, co jest niezwykle istotne w tej części projektowanego wnętrza, gdyż znajduje się tu również siedzisko z możliwością zdjęcia obuwia oraz duża przestronna szafa, mieszcząca nie tylko odzież wierzchnią. Szafa wykonana na zamówienie z drewna została ozdobiona czarnymi uchwytami, nawiązującymi do czarnym elementów pozostałych części wnętrza. Wnętrze zaprojektowano nowocześnie, z elementami industrialnymi i zachowaniem ciepła domowego ogniska.

Wprowadzono atmosferę porządku poprzez powtarzające się elementy wystroju, wyposażenia i wykończenia wnętrza. Zaprojektowany parter domu jednorodzinnego jest przestrzenią otwartą, sprzyjającą rozmowom i wspólnym spędzaniem czasu wszystkich domowników. Kuchnia otwarta na salon daje możliwość przygotowywania posiłków przy jednoczesnym uczestnictwie w towarzystwie, dzięki bliskości stołu jadalnianego i strefy wypoczynku. Osoba przygotowująca posiłki, nie musi rezygnować z rozmów z najbliższymi, a jednocześnie może sprawować nadzór nad całą przestrzenią pokoju.

Planowanie przestrzeni, która wiąże ze sobą funkcjonalność z estetyką jest bardzo dużym wyzwaniem dla projektanta. Nie mniej ważne jest by te elementy przestrzeni zostały zachowane, tak by użytkownicy mogli na co dzień korzystać z wygód własnego wnętrza w komforcie i dużej wygodzie.

Warto przeczytać:

Jaki projekt domu wybrać, by było w nim wygodnie?

Jak dobrać właściwy kolor do wnętrza?

Share:

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *